Носителят на трофея се отлепи от дъното, Байер остава начело

галерия:

Носителят на трофея в Лига Европа Атлетико Мадрид се отлепи от дъното на своята Група В, след като днес "дюшекчиите" постигнаха класически успех с 3:0 при домакинството си на норвежкия Розенборг.

 

До този двубой Атлетико имаше едва 1 точка в актива си до този момент, което и правеше победата над скандинавците абсолютно задължителна за водения от Кике Санчес Флорес състав.

 

Испанският гранд пък не разочарова верните си привърженици, стигайки до успеха, благодарение на попаденията на Диего Годин, Серхио Агуеро и Диего Коща.

 

Така Атлетико има вече 4 точки след 3 изиграни срещи в Група В, а лидер продължава да бъде немският Байер Леверкузен. "Аспирините" извъртяха нулево равенство при визитата си на гръцкия Арис, което и увеличи актива им на 5 пункта. Арис и Атлетико са с точка по-малко, докато Розенборг остава последен с 3 точки от 3 мача.