Норвегия спечели златото в спринта при мъжете

снимка: ройтерс

Отборът на Норвегия спечели златните медали на в отборния спринт при мъжете на Световното първенство по ски-северна комбинация в чешкия зимен център Либерец.

 

Шампионът от индивидуалния спринт Ола Виген Хатестад помогна на отбора си с невероятен финален спринт, в който остави зад себе си финландецът Сами Яухойерви.

 

Второто място остана за отбора на Германия, след като буквално сантиметри преди финала Алекс Тайхман също успя да изпревари Яухойерви (Финландия), и фотофинишът реши съдбата на бронза и среброто в полза на Германия.