Норвегия спечели щафетата, България остана на 18-о място

снимка: ройтерс

Българската щафета при мъжете в биатлона завърши на 18-то място в състезанието 4 х 7,5 км в Руполдинг (Гер), старт от Световната купа по биатлон.

 

Българите направиха една наказателна обиколка и използваха 13 допълнителни патрона. Зад нашите останаха отборите на Япония, Беларус, Великобритания и Корея.

 

Победител в надпреварата стана Норвегия в състав Свендсен, Ос, Хановолд и Бьорндален с общо време 1:24:54,0 ч (5 допълнителни патрона).

 

Втори финишираха германците, а на трето място се наредиха австрийците.