Норвегия се изравни с България след успех в Малта

Норвегия се изравни с България на трето място в Група Н на квалификациите за Евро 2016, след като постигна категоричен успех с 3:0 като гост на Малта в петък вечер. Скандинавците приемат именно „лъвовете“ на 13-ти октомври в директен спор за въпросната позиция, която евентуално може да даде директна промоция за Шампионата на Стария континент във Франция.

Привлеченият от Манчестър Юнайтед в Блекбърн Роувърс 22-годишен нападател Джошуа Кинг реализира два гола за Норвегия при визитата в столицата Ла Валета.

Резултатът бе открит в 22-ата минута от Матс Дели след асистенция на Кинг, който по великолепен начин изведе сам срещу вратаря вляво в наказателното поле съотборника си за 0:1. Юношата на „червените дяволи“ сам покачи резултата 4 минути по-късно, след като сам направи пробив по лявото крило и от малък ъгъл по диагонала направи 0:2.

В 49-ата минута резервата на Блекбърн с втория си гол в мача оформи крайното 0:3 за „викингите“.