Норвегия и Албания извъртяха реми

снимка: БТА/XINHUA

Норвегия измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Албания и събра 8 точки в група Е на световните квалификации.

Албанците продължават да държат 2-ата позиция с 10, на 1 от Швейцария, която днес приема Кипър. Валдет Рама откри резултата в 41-ата минута за Албания, а три преди края Том Рьогли изравни, информира БТА.

В другата среща от снощи Словения обърна Исландия с 4:2 като гост, след като още в 30-ата минута резултатът беше 2:2.

В 11-ата минута Андраж Кирм откри резултата за гостите след пас на Миливое Новакович, но домакините обърнаха с попадения на Биркир Бярнасон и Алфред Финбогасон от дузпа в 26-ата минута.

Пет след това и гостите получиха дузпа заради спъване на Новакович, а Валтер Бирса я вкара за 2:2. През второто полувреме Бощиян Цезар с глава засече центриране на Бирса за 2:3 в 62-ата минута, а пет преди края Ренеа Кръхин оформи крайното 2:4.