
Норвегия, Дания и Шотландия спечелиха по една допълнителна квота за квалификациите за Купата на УЕФА или Лига Европа. Както е известно от УЕФА всяка година дават допълнителни три места на трите държави, които са с най-добри показатели за феърплей. Следят се изявите на клубно и национално ниво в периода 1 май 2008 - 30 април 2009.
Според класацията на УЕФА тези три държави ще включат по още един отбор в първия квалификационен кръг на Лига Европа.Местата ще бъдат раздадени на отборите, които са с най-добри показатели според ранглистата за феърплей. Ако този отбор вече се е класирал за евротурнирите тогава следващият в тази класация получава правото.
Миналата година Манчестър Сити спечели квота за феърплей и стигна до ¼ финал.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ