Норич измъкна равен срещу Челси у дома

Новакът в английската Висша Лига Норич успя да направи 0:0 срещу лондонския гранд Челси. Това бе първа „суха мрежа" за „канарчетата" в първенството, като основна заслуга за това има вратарят Джон Руди, който отрази всички опасни удари на играчите на Челси. От своя страна, Фернандо Торес отново бе големият грешник за „сините", изпускайки най-чистите положения за своя отбор.

Треньорът на „канарчетата" Пол Ламбърт не изневери на стила си и излезе в схема 4-4-2 като на върха на атаката действаха Морисън и Холт. От своя страна, Андре Вилаш-Боаш заложи на 4-3-3 като напред отново бе поставен Фернандо Торес, а по крилата му помагаха Мата и Стъридж.

В самото начало на двубоя Норич бе по-активният отбор. В 7-та минута Морисън намери добре в наказателното Пилкингтън, който от малък ъгъл стреля, но Чех спаси с крака. Четири минути по-късно отново Морисън намери добре Холт, който мина покрай Давид Луис, но стреля в аут.

След първоначалия натиск на домакините Челси се окупити и започна да натиска. В 26-та минута хубав удар на Торес бе спасен от вратаря на Норич. В 37-та минута Флоран Малуда замени Франк Лампард, който получи контузия и не можа да доиграе срещата. До края на полувремето "сините" продължиха да натискат, но това не доведе до резултат.

Челси започна вихрено второто полувреме в опит да отбележи бърз гол. Малуда намери Давид Луис в наказателното поле, но португалският защитник стреля високо в аут. В 59-тата минута Стъридж центрира от дясно на наказателното, топката се озова в краката на Фернандо Торес, който от 6 метра не можа да намери очертанията на вратата. Две минути по-късно отново Стъридж изведе по перфектен начин Хуан Мата, който напредна в наказателното, стреля, но отново Руди спаси своя отбор.

В 62-та минута дойде и най-спорното положение в мача. Раул Мейрелеш спря с ръка опасна атака на Норич и футболистите на домакините искаха дузпа. Съдията Клатенберг не реагира, но независимо дали беше в наказателното или не, имаше игра с ръка на ппортугалския халф.

В 68-та минута Мейрелеш отправи страхотен удар от 25 метра, но топката мина на сантиметри от горната греда. Няколко минути и Рамирес пробва късмета си с удар отдалеч, но Руди бе на място и спаси.

В 82-та минута отново Мата получи страхотен шанс да донесе победата на Челси. Босингва и Малуда комбинираха добре от дясно и Малуда подаде към Мата, който без подготовка се завъртя и стреля, но уцели левия страничен стълб на вратата на Руди.

Благодарение на равенството Норич събра 29 точки след 22 изиграни кръга и се намира на 9-о място в класирането. Челси пък запазва своето 4-о място с актив от 41 точки, но продължава да изостава сериозно от челната тройка.