Ноле се измъкна по чудо от менгемето на Шварцман на Ролан Гарос

Новак Джокович страда много, но в крайна сметка достигна трудна победа срещу аржентинеца Диего Шварцман в третия кръг на "Ролан Гарос". Цели пет сета бяха необходими на световния №2, за да прекърши съпротивата на дребничкия аржентинец, който даде всичко от себе си и водеше с 2:1 сета, но в последните две части силите му стигнаха за общо 2 гейма. Ноле спечели мача с 5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1 и се пребори за място на 1/8-финалите след 3 часа и 22 минути. На осминафиналите сръбската суперзвезда ще се изправи срещу Лука Пуй (Франция).

В първия сет Джокович поведе с 3:1, но аржентинецът успя да върне пробива и да изравни за 4:4. След това Шварцман отново спечели подаването на сърбина за 6:5 и със своя сервис затвори първата част. Сърбинът взе втория сет след пробив за 5:3, но в третата част Шварцман бе човекът, който реализира късен пробив. Аржентинецът получи шанс да сервира за сета след пробив за 5:3 и успя да се изпълни задачата. В четвъртия сет обаче Джокович поведе с 4:0 и даде само гейм на противника си в тази част. В решаващия пети сет Шварцман имаше и физически проблеми и не беше равностоен на бившия №1 в света, който с 6:1 сложи точка на спора и се измъкна в мач, който не се развиваше по вкуса му.