Нишикори срещу Раонич на финала в Токио

Японецът Кей Нишикори се класира за финала на турнира по тенис на родна земя в Токио с награден фонд 1,23 милиона долара. Поставеният под номер 4 Нишикори победи Бенямин Бекер (Германия) с 4:6, 6:0, 7:6(2) за 1:47 час.

Вицешампионът от Откритото първенство на САЩ загуби първата част, след като допусна един пробив, но във втората не даде гейм на съперника си.

В третия сет се стигна до тайбрек, в който Нишикори спечели псоледните шест точки и стигна до успеха. В спор за титлата утре Нишикори ще срещне номер 3 Милош Раонич (Канада), който се наложи над Жил Симон (Франция) с 6:1, 6:4 за 71 минути.

Раонич наниза 11 аса в мача. В първия сет той направи пробиви във втория и в шестия гейм, а във втория поведе с 3:2 и до края нямаше проблеми. Канадецът достига до финала на турнира за трета поредна година.

През 2013-а той загуби титлата от Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина). Нишикори има три победи от четири мача срещу Раонич, включително на финала в Токио през 2012-а година. Японецът се цели към четвърта титла за сезона след трофеите в Мемфис, Барселона и Куала Лумпур.