Нишикори ще спира Матадора за 11-ата в Монте Карло

снимка: twitter.com/ATP World Tour

Кей Нишикори преодоля Александър Зверев на полуфиналите на "Мастърс" турнира в Монте Карло и скача за първа титла от подобно ниво. Японецът надделя с 3-6, 6-3, 6-4 над 20-годишния немец и записа четвърта трисетова победа в надпреварата.

Първата част вървеше спокойно до 3-3, когато Зверев се добра до два дюса, а впоследствие и до първия брейкбол в мача. Реализира го, след което затвърди и отново проби, за да поведе с 6-3.

Вторият сет започна много по-позитивно за 36-ия в света, който бързо дръпна с 40-15 в откриващия сервис гейм на противника си и материализира втората си възможност. Германецът се спаси от нов брейк, измъквайки се след 2 дюса, след което изравни за 2-2 с пробив на нула. Нишикори обаче вдигна оборотите в края на сета и спечели 15 от последните 17 точки в него, за да изравни след 6-3.

Двамата поддържаха висока успеваемост при възможностите за пробив в мача, но в началото на решаващата трета част те пропуснаха по две. Изглеждаше сякаш ще се стигне до тайбрек, но японецът се добра до дюс при 5-4, осигури си мачбол с добра игра на мрежата и затвори двубоя с хубав ретур, съобщава tenniskafe.com.

В другия полуфинален сблъсък по-рано днес Рафаел Надал надделя над Григор Димитров с 6-4, 6-1. Така световният номер 1 ще играе за своята 11-а титла в Монте Карло, докато Нишикори ще опита да детронира действащия шампион.