Нишикори се измъкна трудно от корейски бой и се класира за 1/8 на Ролан Гарос

Кей Нишикори се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос". Поставеният под номер 8 японец едва се измъкна от титанична битка с корееца Хьон Чун (Република Корея). Двамата играха четричасов мач завършил с успех на Нишикори със 7:5, 6:4, 6:7(4), 0:6, 6:4.

Двамата се захапаха още в първия гейм и след три брейк пойнта японецът проби. Последва обаче ответен удар в средата на гейма, а в самия му край Нишикори отново проби и спечели гейма.

Нишикори стигна до два пробива във втория сет, въпреки че също допусна един. Това обаче му стигна, за да поведе с 2:0.

Кореецът разбра, че вече няма какво да губи и със силна игра се добра до тайбрек в третия сет. Там той излезе като победител.

Последва много силен сет за 67-я в света. Той направи цели 3 порбива и върза "геврек" на именития си съперник, за да изравни резултата в сетовете.

В решителния сет обаче Нишикори отново направи 1 пробив в повече и се поздрави с успеха.

За място на четвъртфиналите той ще играе срещу испанеца Фернандо Вердаско.