Нишикори продължава защитата на титлата си в Токио

Защитаващият титлата си Кей Нишикори се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1,44 милиона долара.

Четвъртият в схемата представител на домакините победи испанеца Фелисиано Лопес със 7:6(4), 6:0 за 69 минути.

Двата си размениха по един пробив в първия сет, който беше решен след тайбрек. Във втората част Нишикори не даде шансове на съперника си и за място на полуфиналите ще играе срещу друг испанец Николас Алмагро.

Поставеният под номер 6 Алмагро наниза 10 аса при успеха над Орасио Себайос от Аржентина с 6:4, 6:2.

Поставеният под номер 3 и миналогодишен финалист Милош Раонич (Канада) също продължи победната си серия в Азия. Раонич, който през миналата седмица спечели турнира в Тайланд, пласира 17 аса и отстрани Жереми Шарди (Франция) с 6:4, 6:3.

Следващият съперник на 11-ия в света канадец ще бъде Лукаш Лацко (Словакия), който елиминира Едуар-Роже Васлен (Франция) със 7:5, 6:4 в мача между двамата квалификанти, информира БТА.