Нишикори пречупи Бердих за първа победа в Лондон

Японецът Кей Нишикори записа първата си победа на Финалите на световния тур в Лондон, след като се наложи над Томаш Бердих със 7-5, 3-6, 6-3 във втория си мач от група "Стан Смит".

Първият сет в зала "О2" в столицата на Великобритания бе много оспорван, като в крайна сметка Нишикори успя да постигне пробив в 11-ия гейм, за да поведе в резултата след 63 минути игра. Японецът започна силно втората част и поведе с пробив и 2-0, но след това Бердих отговори подобаващо и взе 6 от следващите 7 гейма, за да вкара мача в решаващ сет. Третата част вървеше на сервис до 4-3, когато Нишикори успя да реализира ключов пробив и след това да затвори мача при подаването си.

По този начин Нишикори записа първа победа в надпреварата, а в последния си мач ще срещне 6-кратния шампион Роджър Федерер, докато Бердих губи втори пореден мач и ще трябва да мери сили със световния номер 1 Новак Джокович в четвъртък.