Нишикори изрита с "геврек" Шварцман от Мадрид

Кей Нишикори победи Диего Шварцман с 1:6, 6:0, 6:4 в мач от 2-я кръг на Мадрид. На 1/8 финал японецът ще играе срещу Давид Ферер, който продължи без мач в този кръг. Неговият съперник Жо-Вилфрид Цонга се отказа.

Първите два сета приличаха на женски тенис - изпълнени с пробиви. Още в първия гейм на мача Нишикори имаше шанс да пробие, но изпорти два брейк пойнта. Вторият гейм пък Шварцман имаше 4 точки за пробив, но и той се провали в опита си да излезе напред в резултата. Последваха два пробива за аржентинеца и той затвори сета. Вторият сет пък Нишикори взе нещата в свои ръце и за под половин час успя да върже "геврек" на Шварцман.

Решителният сет се завърза много, но отново геймовете се печелеха с пробив, а не на свое подаване. При 5:3 Нишикори сервира за спечелването на мача и имаше цели 4 мач пойнта, но ги изпорти и аржентинецът го проби. Последва нов слаб гейм за Шварцман, който допусна изоставане от 0:40 и след нови два гейм бола, Нишикори затвори мача.