Нищо ново: Левски стартира годината със загуба от Виторул (Констанца)

снимка: БГНЕС

С поражение стартира 2017-а за Левски, след като футболистите на Елин Топузаков допуснаха поражение с 1:2 от лидера в румънското първенство - Виторул (Констанца), воден от легендата Георге Хаджи.

За състава на "сините" участие взеха и трите нови попълнения - Амаду Сукуна, Давид Яблонски, и каращият проби в тима - Йоанис Скондрас.

Левскарите започнаха двете полувремена с два различни състава, като единственият, който остана на терена през всичките 90 минути, бе младият вратар Николай Кръстев, завърнал се от наем в Несебър.

Началото за формацията на Топузаков бе доста сковано и неориентирано, което позволи на румънците да нанесат два бързи удара в рамките на по-малко от 20 минути.

Още в 6-та минута Нимели получи топката зад гърба на защитата, и макар че останаха съмнения за засада, това не попречи на атакуващия футболист на Виторул да отбележи - 1:0 за Виторул!

Минути по-късно Краев можеше да изравни резултата, но пропусна да разгърне добре контраатака на Левски. Пропускът доведе до ответна реакция, която завърши с гол.

Лошо изчистване на топката след изпълнение на корнер попадна в Пурец, който с хубав удар от дъгата на наказателното поле вкара за 2:0 за Виторул! До края на полувремето румънците можеха да вкарат и трето попадение, но на три пъти Кръстев се намеси решително при удари от удобна дистанция.

През втората част и двамата треньори предпрпиеха множество промени, което доведе до спад в игровия ритъм. Това повлия и на липсата на достатъчно голови ситуации.

В 63-та минута Бабатунде Адениджи опита остро центриране, но стражът на румънците спаси. Минути преди края на срещата Сашо Александров все пак върна едно попадение след страхотно попадение от около 25 метра, с което бе оформен и крайният резултат - 2:1 за Виторул!