Николай Пенчев: Видя се, че сме отбор и можем да побеждаваме

снимка: fivb.org

Националът Николай Пенчев изнесе поредния си силен мач на 18-ото Световно първенство по волейбол в Полша 2014, а ето какво каза пред БНР след драматичната загуба от Русия с 2:3, в последния мач от предварителна група С на Мондиала:

"Мачът бе една голяма битка. Борихме се за всяка топка, играхме с огромно желание. Неприятната контузията на Виктор Йосифов като че ли не ни повлия и продължихме да се борим, като поведохме с 2:0 гейма.

В следващите два гейма руснаците имаха много силен сервис и започнаха да ни затрудняват в посрещане. Все пак нашата атака запази високи проценти, въпреки че ни натискаха", каза пред БНР Пенчев след мача.

"Треньорът Пламен Константинов вярваше в нас, имахме усещане, че срещу Русия ще се получи един хубав мач и така и стана, направихме страхотен двубой.

Съжаляваме, че не успяхме да вземем и крайната победа. Надявам се от тук нататък да се отпуснам, да играем добре, защото се видя, че сме отбор и можем да побеждаваме", добави Ники Пенчев.