
Футболният бос на „Пирин" Николай Галчев заяви, че „Пирин" изпрати една много успешна 2009 г. и се надява новата 2010 г. да е по-добра от предхождащата. Като приоритет пред него и останалите акционери ще бъде привличането на община Благоевград за техен партньор.
Другата важна крачка, която трябва да се направи е да се обърне по-голямо внимание на детско-юношеската школа, където всички са длъжници. Галчев призна, че при ясна и прозрачна политика на клуба няма да има проблеми да се привлече общината на тяхна страна. За това той вече получил уверението на кмета Костадин Паскалев и председателя на ОбС- Благоевград Костадин Хаджигаев. Идеята е благоевградският футбол да стане обществен и „Пирин" да няма мажоритарен собственик.
Очаква до средата на 2010 г. Община Благоевград да влезе в управлението на футболния клуб с 30 % от уставния капитал на дружеството. Колкото до това ще се продават ли нови играчи и ще бъдат ли привличани такива, това ще се обсъжда на традиционната работна среща утре с останалите акционери. Досега „Пирин" продаде само Даниел Пеев в „Славия", а на 5 януари се очаква да бъде подписано споразумение и с ЦСКА за капитана Борис Галчев.
Почти сигурно е, че от отбора си тръгва и Тодор Паланков. За него Галчев каза, че очаква от „Черноморец" (Бургас) да го потърсят и при добра оферта няма да спира играча. В противен случай Паланков ще играе до лятото в „Пирин", когато изтича и неговият договор.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ