
Българският представител Николай Атанасов се класира за финала на скок дължина на Европейското първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в италианския град Торино.
Роденият през 1974 г. скачач се нареди на трето място в квалификациите и на първо в своята група Б. В първия си скок той постигна 7.88 м, а при втория си опит скочи 8.00, което е и неговото най-добро постижение през сезона. Преди Атанасаов се наредиха единствено Себастиан Байер (Германия) с 8.12 и Нилс Винтер (Германия) с 8.04.
Другите двама наши представители не успяха да се класират за финала на дисциплината. Борис Божинов се нареди на 11-то място в група Б с постижение 7.48, а Атанас Русенов остана последен в група А с 5.51.
Финалът в скок дължина е утре от 17:45 часа българско време.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ