Нико Ковач се отказа от националния отбор

снимка: skysports.com

Капитанът на хърватския национален тим Нико Ковач обяви своето отказване от бъдещите мачове на родината си. Неговото решение е продиктувано най-вече от напредналата си възраст и възможността с неговото оттегляне да бъде даден шанс на по-млади футболисти да намерят място в състава на „шахматистите".

 

„Това е едно наистина трудно решение за мен, поради фактът, че да играя за Хърватска бе най-големия приоритет в спортната ми кариера. Националният ни отбор е в трудна квалификационна група за Мондиал 2010 и ще се нуждае от млади и свежи играчи в състава си, ако искаме да се класираме. С оттеглянето ми, ще бъде даден шанс на други футболисти да се наложат в родната ни гарнитура за следващите години", сподели пред хърватските медии Ковач.

 

37-годишният ветеран има 15 гола в своите 83 участия за националната фланелка.