Никифоров от Марица пак в игра след тримесечно отсъствие

Младият нападател на Марица Борислав Никифоров се завърна отново на терена след близо тримесечно прекъсване, поради тежка контузия и последвала операция от херния. 20-годишният таран влезе в игра за тима си през второто полувреме на контролата срещу ФК Гигант (2:2) и остави добри впечатления със спортната си форма, въпреки дългото отсъствие.

За последно Никифоров игра в официален мач на 9 ноември миналата година срещу Локомотив (Стара Загора), от поредния кръг на есенния дял на шампионата. Тогава той влезе в игра в началото на второто полувреме като замени защитника Пламен Крачунов. Само след 4 минути игра, Никифоров вкара ефектен гол за победата с 2:1 над старозагорския тим. След мача обаче травмата му се влоши и се наложи през декември да бъде опериран.

След двете контроли срещу Гигант (Съдинение), следващата проверка на пловдивчани ще бъде срещу друг третодивизионен тим - новака в Югоизточната „В" група ФК Стамболово. Мачът ще се играе тази събота от 11:30 часа на стадиона в пловдивското село Войводиново, където е една от тренировъчните бази на Марица. Срещу тима от Стамболово старши треньорът на "жълто - сините" Манол Георгиев отново ще разчита на Борислав Никифоров. Под въпрос за мача е възстановяващият се от травма в адукторите голмайстор на тима Рангел Абушев. На младока Антонио Цанков пък му предстои в най-скоро време същата операция от херния, каквато направи и Никифоров. Цанков също не може да играе. Останалите играчи на Марица са здрави и ще бъдат на линия за събота.