Ники Михайлов срещу Живко Миланов в Шампионска лига

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национален вратар Николай Михайлов и крайният бранител Живко Миланов ще играят един срещу друг в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Жребият в Нион отреди холандският Твенте и румънският Васлуй да се срещнат на 26 или 27 юли и на 2 или 3 август. Николай Михайлов и Твенте завършиха на второ място в класирането на холандското футболно първенство през миналата година, след като загубиха титлата в последния кръг срещу Аякс Амстердам.

Васлуй на Миланов пък завърши на трето място в Румъния, но спечели квотата за Шампионска лига на Политехника Тимишоара, след като вицешампионите бяха изпратени във втора дивизия поради натрупани дългове.

Защитникът Иван Иванов и сръбският Партизан пък ще се изправят срещу белгийския шампион Генк. Иванов изигра 90 минути за Партизан (Белград) при домакинската победа с 4:0 над македонския Шкендия.

Партизан извоюва успеха през второто полувреме, когато паднаха и четирите гола, отбелязани от Звонимир Вукич, Едуардо, Марко Шчепович и автогол на Седат Бериша. Полският шампион Висла (Краков) пък е най-вероятният съперник на Литекс в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Изтегленият жребий изпрати победителя от двойката между Литекс и черногорския Могрен да бъде домакин на Висла или Сконто (Латвия). И Литекс, и Висла обаче спечелиха първите си мачове и изглеждат сигурни един срещу друг по-нататък.

Любопитните факти за Висла са, че двата отбора се срещнаха в една контролна среща през юни в Холандия, а поляците биха с 2:1. И двата гола за Висла вкара българският нападател Цветан Генков, който премина в този отбор от Динамо (Москва).