Ники Михайлов пусна гол в 1-ата минута, но Твенте обърна Екселсиор

Българският национал Николай Михайлов пази цял мач за шампиона на Холандия Твенте при победата над Екселсиор. Отборът на Михайлов изоставаше в резултата, но съумя да обърне нещата в своя полза, като в герой за домакините се превърна Марк Янко, отбелязал победния гол за 2:1.

Ван Стеенсел даде аванс на гостите от Екселсиор, пробивайки защитата на Твенте и Михайлов още в първа минута на мача. С гол на Шадел в 26-ата минута обаче, шампионите се върнаха в срещата още преди почивката.

Победното попадение за домакините дойде в 75-ата минута. Негов автор стана Марк Янко след добра атака на домакините.

Така Михайлов и компания вече са с 31 точки и остават начело в класирането на холандската Ередивизие след 13 кръга. Екселсиор пък остава във втората половина на таблицата с 11 точки от 13 срещи