Ники Михайлов: Имам амбиции да играя във водещ клуб, но засега оставам в Твенте

галерия:

снимка: SPORTA.BG

Вратарят на Твенте и на българския национален отбор по футбол Николай Михайлов се чувства добре в състава на холандския вицешампион, но не крие амбициите си един ден да заиграе в голям европейски клуб.

 

"Чувствам се добре в Твенте и не мисля за трансфер. Естествено имам амбиции и искам да играя във водещ клуб от голямо първенство. Уверен съм във качествата си. Но в момента съм на 22 години и на този етап за мен най-важното е да играя редовно на добро ниво.

 

В Холандия имам тази възможност. Твенте участва в Шампионската лига и в Лига Европа, но в клуба се дава шанс на по-младите футболисти да се развиват. Примерите за това са много", каза Михайлов пред Voetbal International, цитиран от БТА.

 

Той коментира и спекулациите, че може да се завърне в Ливърпул, откъдето беше привлечен в Твенте преди два сезона.

 

"Появиха се информации, че Пепе Рейна най-вероятно ще напусне Ливърпул и тогава аз казах, че може да се завърна на "Анфийлд". Във футбола има всякакви възможности. Едвин ван дер Сар например повече няма да играе за Манчестър Юнайтед, така че и този клуб е опция.

 

Пак казвам, възможностите са едно, но реалността е друго. При принцип всичко може да се случи през един трансферен период, но засега оставам в Твенте", каза още Михайлов.