Ники Михайлов 6-ти в Обиколката на Сърбия

Националният тим на България завърши трети в генералното класиране при отборите в 53-ата международна колоездачна обиколка на Сърбия.

Николай Михайлов, Стефан Христов, Александър Алексиев, Евгени Балев и Момчил Робов извоюваха призовото класиране в конкуренцията на 24 отбора.

На първо място финишира норвежкият "Онеко", а на второ „Тушнад" (Румъния). Четвърти е „Маркпол" (Полша), а пети - сръбският национален отбор.

„Хумус" (Троян) завърши на 18-о място. В последния 6-и етап от обиколката националният отбор на България стана победител в крайното отборно класиране, което помогна за третата позиция в генералното.

Една от надеждите ни за бъдещето - Александър Алексиев, записа втори подиум в обиколката на Сърбия.

В етапа от Сремска Митровица до Белград (127,7 км.) той завърши на второ място, отстъпвайки във финалния спринт само на Ахмед Оркен от националния отбор на Турция. Освен второто място в последния етап Алексиев спечели и етапната победа в първия.

Много добро класиране направи Николай Михайлов. Той завърши 6-и в генералното индивидуално класиране. Михайлов остана на 18 секунди от победителя в обиколката - сърбин
а Иван Стевич, каращ за румънския „Тушнад".

Стефан Христов завърши 11-и на 20 секунди от Стевич. Евгени Балев е 21-и. Заради проблеми във втория ден Александър Алексиев остана 48-и. Георги Георгиев, състезаващ се за турския „Брисаспор" завърши 15-и.

В обиколката на Сърбия стартираха общо 109 колоездачи от 24 отбора и 24 националности.

Втори в надпреварата завърши полякът Пьотър Кирпса от „Маркпол", а трети - словакът Патрик Тибор от „Дукла" (Тренчин).

"Много добро представяне на националния ни отбор. Това е линията, по която ще работи Българският колоездачен съюз - за България да карат само най-добрите ни колоездачи. Прекъсваме предишната практика под шапката на националния отбор да се събират най-различни колоездачи, колкото само да се отчете, че сме имали отбор на състезанията.

Само най-добрите, намиращите се в най-оптимална форма ще карат от името на националния отбор. Поздравявам момчетата, че заявиха и с думи, и напрактика, че за тях е чест да карат за България.

Шестото място на Ники Михайлов сред силната конкуренция е безспорен успех. Стефан Христов за съвсем малко не попадна в топ 10. Имаме и два подиума в отделните етапи от Александър Алексиев - първо и второ място.

Това са отлични показатели, че линията, която сме поели, възвръща името на българското колоездене", коментира президентът на БКС Петър Бончев.