Нигерийски талант започва проби в Черно море

20-годишният нигериец Стенли Окоро дойде на проби в Черно море. Младият футболист играе като атакуващ халф, посочва "Арена Варна".

През последните 3 години Окоро е бил част от втория тим на испанския Алмерия, за който има 45 мача и 8 гола в Сегунда Б. Иначе преди това е играл в родината си за отборите на Енугу Рейнджърс и Хартланд.

Окоро има една дузина мачове за юношеските национални гарнитури на Нигерия. През 2009 г. участва на Световното първенство при 17-годишните, където нигерийците печелят сребърните медали след загуба с 0:1 от Швейцария на финала.

В турнира Окоро е твърд титуляр. Записва 7 мача, в които бележи 3 гола.

През 2010 г. дебютира и за мъжкия отбор на Нигерия. Това се случва на 5 септември срещу Мадагаскар, когато се появява на терена на смяна през второто полувреме.