Ница нанесе трета поредна загуба на Марсилия

снимка: om.net

Ница победи с 1:0 у дома състава на Олимпик Марсилия в мач от десетия кръг на френското първенство.

В 40-ата минута Дарио Цвитанич се възползва от подаване на Маамане Траоре и се разписа от малък ъгъл, носейки неочакваната победа в полза на домакините. Ница все още няма поражение у дома през новия сезон, докато Марсилия претърпя третата си поредна загуба във всички турнири.

Лошият късмет съпътства Олимпик и в тази среща, след като още в осмата минута Сюлейман Диавара принудително замени Лукас Мендеш, който получи контузия в глезена.

Олимпик Марсилия остава на четвърто място в Лига 1 с актив от 17 точки, с четири по-малко от лидерите Монако и Пари Сен Жермен.

В друга среща от френския шампионат Тулуза спечели с 2:1 навън срещу Реймс. Оскар Трехо и Мартин Брейтуейт от дузпа бяха точни в полза на гостите в самия край на двете полувремена. Между двете попадения за Реймс се разписа Принс Онианг

. Домакините завършиха двубоя в намален състав заради червен картон на Антоан Дево, който беше отстранен при нарушението, довело до 11-метровия наказателен удар в полза на победителите. Тулуза е на седмо място в Лига 1 с 15 точки, докато Реймс заема 11-ата позиция с три точки по-малко.