Нъгетс изравни серията на Лейкърс, Антъни с 34 точки

снимка: ройтерс

Отборът на Денвър Нъгетс изравни серията на Лос Анджелис Лейкърс до 1:1 победи след като спечели втората среща между двата тима в „Стейпъл Сентър" в Лос Анджелис със 106:103. Във втората финална среща в Западната конференция най-резултатен за успеха бе Кармело Антъни с 34 точки.

 

Антъни овладя още 9 борби и направи 4 асистенции към свои съотборници. Бившият гард на Детройт Чонси Билъпс се отличи с 27 точки, а литовецът Лукас Клейза добави още 16 и овладя 8 борби при победата.

 

За Лейкърс Коби Брайънт бе най-резултатен с 32 точки, а центърът Пау Гасол записа дабъл дабъл от 17 точки и 17 борби. Младокът Тревър Ариза добави още 20 пункта за „езерняците", но в крайна сметка това не бе достатъчно и те загубиха с три точки разлика.

 

Следващата среща е събота през нощта като домакин е отборът на Денвър.