Неймар се завърна с гол и асистенция за Сантос

Неймар се отличи с гол и асистенция при победата на Сантос с 3:1 като гост срещу Фигейрензе в мач от 17-ия кръг на бразилското футболно първенство, предаде БТА.

Това се случи само 24 часа след приятелската среща на бразилския национален отбор срещу Швеция в Стокхолм, спечелена с 3:0. Звездата на "селесао" използва личния си самолет, за да пътува от Европа за Южна Америка.

Още преди почивката Сантос и Фигейрензе останаха с по 10 души на терена, като Жуан от гостите и Тулио от домакините напуснаха игра заради червени картони. В началото на втората част Фернандеш изведе Фигейрензе напред в резултата, но Неймар изравни в 50-ата минута.

Бруно Перес даде аванс в полза на Сантос в 77-ата минута, а Неймар асистира на Гансо, който шест минути преди края оформи победата с 3:1 в полза на отбора от Сао Пауло.

Във временното класиране Сантос е на 14 място с актив от 20 точки.

През последния месец Неймар не успя да играе за клубния си тим заради участието си на Олимпийските игри в Лондон със състава на Бразилия.