Неймар покоси Колумбия в повторния дебют на Дунга

Новият стар селекционер на Бразилия Карлос Дунга се завърна с победа начело на "Селесао", постигайки успех с 1:0 над Колумбия в приятелска среща, изиграна тази нощ в Маями.

Единственият гол в срещата отбеляза голямата звезда на "кариоките" Неймар, който се разписа с прецизно изпълнение на пряк-свободен удар минути преди края.

Колумбия игра и почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като един от лидерите на "лос кафетерос" Хуан Куадрадо бе изгонен от игра за грубо влизане в краката на Неймар.

Въпреки приятелския характер на срещата, двата южноамерикански отбора се хвърлиха здраво в битка, което и доведе до много твърди влизания от страна на футболистите. Шансове за Бразилия пропиляха Вилиан и Оскар, докато за Колумбия възможности се откриха пред Хуан Сунига и Хуан Куадрадо.

Червеният картон на Куадрадо след почивката наклони везните в полза на Бразилия, а футболистите на Дунга започнаха да търсят по-смело победен гол в срещата.

Постепенно се стигна и до 83', когато "златистите" получиха шанс да изпълнят пряк-свободен удар пред вратата на Колумбия. Неймар завъртя майсторски топката с десния крак и отбеляза за крайното 1:0, около два месеца след като получи сериозна контузия именно срещу Колумбия в 1/4-финалите на Световното първенство.

В самия край новото попълнение на Манчестър Юнайтед Радамел Фалкао можеше да изравни, но изстрелът на Тигъра премина над напречната греда на вратата.