Неймар на седмото небе след хеттрика

Бразилската звезда на Барселона Неймар остана много доволен както от собственото си представяне, така и от това на отбора, при разгрома над Селтик с 6:1 в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Нападателят отбеляза хеттрик само за 13 минути при изразителната победа над шотландския първенец. Останалите попадения за „каталунците“ вкараха Пике, Педро и Кристиан Тейо.

Барса бе загубила два от последните си три мача преди домакинството си на Селтик и Неймар изрази задоволство, че тимът се е върнал на победния път.

„Много съм щастлив – не само за трите ми гола, а и за победата на отбора. Не усещах напрежение и исках да оставя своята следа. Хубавото е, че успяхме да надмогнем двете поражения, които не се насъбраха в последните мачове. Сега ще трябва да започнем да мислим за двубоя ни от Ла Лига, който предстои през уикенда,“ заяви младият бразилец.

На въпроса дали предпочита да играе в центъра или на крилото, играчът не пожела да уточни, като заяви, че просто иска да получава игрови минути на терена.

Следващият мач на „каталунците“ е домакинство на Виляреал. „Жълтата подводница“ се представя доста добре от началото на сезона. Отобрът на Марселиньо се изкачи отбратно в Ла Лига след едногодишен престой във втория ешелон и заема завидното 5-о място. Въпреки това Барса ще се опита да се върне към победите и в първенството след поражението с 0:1 в Билбао в последния кръг.