Неймар и Кака блестят за победа над Япония (ВИДЕО и СНИМКИ)

Неймар вкара два гола, а Кака добави един за лесната победа на петкратните световни шампиони от Бразилия с 4:0 срещу отбора на Япония.

Срещата се игра във Вроцлав (Полша), а японците направиха още една проверка със силен отбор- преди четири дни те се наложиха с 1:0 над Франция като гости.

Неймар откри резултата в 25-ата минута от дузпа, а в 48-ата покачи на 2:0 като се разписа с левия крак. Преди него дефанзивният полузащитник Паулиньо откри резултата в 13-ата минута. Кака пък се разписа за крайното 4:0 в 76-ата минута, а постигната с лекота победа малко свали напрежението от селекционера Мано Менезеш.

За Япония пък това беше първо поражение във всички турнири от осем мача насам. Бразилците пък вече са по-спокойни, тъй като повториха убедителната си игра от предишния контролен мач, който изиграха в четвъртък- 6:0 над Ирак.

Иначе японците създадоха първото голово положение в мача, като ударът на Кейсуке Хонда беше спасен с крак от вратаря на бразилците Диего Алвеш. Но ситуацията се промени в 12-ата минута, когато Кака подхвана атака, преодоля 10-12 метра и пусна напред към включилия се дефанзивен халф Паулиньо и играчът на Коринтианс се разписа с удар по земята от 25 метра. Той опита още веднъж да се разпише при подобна ситуация, но този път вратарят Ейджи Каваджима спаси.

Кака също така тресна страничната греда, а малко след това Ясуюки Коно игра с ръка в собственото си наказателно поле и Неймар от дузпа удвои. Неймар покачи на 3:0 малко след началото на второто полувреме, като това беше негов 16-и гол в 25 срещи за Бразилия.

Въпреки това, японците не се предадоха и продължиха да търсят атакуващия футбол. Те обаче бяха наказани в 76-ата минута за четвърти път, когато Кака се разписа след подаване на Хълк.