Неймар блесна с втори хеттрик за Бразилия

Домакинът на Световното първенство Бразилия се наложи с 5:0 над домакина на предишното такова - ЮАР.

Контролата между двата тима се изигра в Йоханесбург, а "Селесао" напълно надигра своя съперник. Хеттрик за бразилците пък наниза голямата звезда на тима Неймар. За него това е и общо второ подобно постижение до момента.

Още на почивката резултатът бе 0:2 в полза на "кариоките".

Халфът на Челси Оскар откри в 10'. Младият ас получи асистенция от Хълк и технично прати топката зад вратаря Уилямс.

Четири минути преди почивката Бразилия удвои. Неймар стреля силно с левия крак и прониза африканския страж за 0:2.

Само минута след почивката Неймар отбеляза втория си гол в двубоя. Звездата на Барса получи пас от Фред и прехвърлия излезлия напред вратар за 0:3.

Резултатът бе покачен на 0:4 десет минути преди края. Фернандиньо стреля мощно с десния крак, а топката се заби под напречната греда на вратата.

Крайното 0:5 бе оформено в самия край на двубоя, а Неймар оформи хеттрика си в сблъсъка. Резервата Жо свали топката за младия ас, а суперзвездата на "Селесао" вкара от близка дистанция.

South Africa 0-5 Brazil ourmatch.netby ourmatch