Невероятно, но факт - Уест Бромич излезе трети в Англия

Отборът на Уест Бромич Албиън продължава с брилянтната си серия в английската Висша лига, след като днес воденият от Стийв Кларк състав записа четвърта поредна победа на сметката си.

У.Б.А. спечели с 4:2 гостуването си на Съндърланд в среща от 13-ия кръг, с което и "дроздовете" поне временно излязоха на трета позиция във временното класиране, изпреварвайки състава на Челси.

Уест Бромич разполага с актив от 26 точки, докато Челси има 24 и мач по-малко. Утре "сините" посрещат Манчестър Сити на своя "Стамфорд Бридж". Съндърланд остава 15-и с 12 точки.

Двубоят на "Стейдиъм ъф Лайт" се превърна в същински голов трилър, като още до почивката отборът на Уест Бромич поведе с две попадения на сметката си. Точни бяха Золтан Гера и Шейн Лонг.

През втората част головете продължиха да валят, а Крейг Гарднър намали за "черните котки" в 74'.

Последните десет минути бяха крайно драматични, като двата тима си размениха по още попадения. Първо Ромелу Лукаку покачи на 1:3 от дузпа в 81', а три минути преди края Стефан Сесеньон отново намали за 2:3.

Крайното 2:4 оформи Марк Антоан Фортуне, който също се разписа във вратата на Симон Миноле.