Невероятно, но факт: Любимец оглави класирането

Абсолютният хит в „А" група Любимец оглави временното класиране в българския шампионат, след като днес воденият от Красимир Мечев състав спечели с 1:0 домакинството си на Пирин (ГД) в среща от 5-ия кръг на първенството.

Така Любимец изпревари Литекс и се изкачи на лидерската позиция в таблицата, събирайки актив от 12 точки на сметката си. Новаците в „А" група са спечелили четири от общо петте си двубоя до момента, като имат в актива си едно-единствено поражение - с 0:1 от Нефтохимик в Бургас. Пирин (ГД) пък остава твърдо на последното 14-о място, имайки само една точка на сметката си.

Единственият гол в двубоя падна в 64', когато Самир Аясс разпечата пазената от Абдиков врата. В добавеното време и късметът помогна на домакините, след като удар на Пиргов срещна гредата.

Двубоят не започна толкова добре за домакините, след като още в 11' гостите от Гоце Делчев получиха правото да изпълнят дузпа. Илия Мунин фаулира Марчев в наказателното поле на своя тим, а реферът Радослав Станев посочи бялата точка. Зад топката застана Любомир Витанов, чийто изстрел обаче бе отразен от Рашков. Последва опит за добавка на Лапантов, но отново стражът на домакините спаси вратата си от гол.

До края на първата част нямаше други чисти шансове за гол, като двата тима оставиха развръзката за след почивката.

Всичко в сблъсъка бе решено в 64', когато Самир Аясс реализира така чакания първи гол за Любимец в мача. Шоколаров центрира в наказателното поле на Пирин, където Будинов засече топката с глава. Абдиков успя да спре полета на кълбото, но то попадна право в Аясс, който не пропусна да отбележи за 1:0.

В добавеното време Пирин бе много близо до изравняване, но удар на Пиргов с глава срещна горната греда на вратата.

До края на срещата този резултат се запази, което означаваше четвърта победа за Любимец от началото на сезона и първо място в класирането, поне до изиграване на останалите мачове от кръга.