Невероятно! Лудогорец излиза от групата с 16 точки

снимка: ludogorets.com

Лудогорец излиза от груповата фаза на Лига Европа по невероятен начин. Тази вечер в Загреб “зеления звяр“ се справи с Динамо, спечели срещата и по този начин остава без нито една загуба във втория по сила турнир в Европа.

Въпреки че домакините бяха по-активни в предни позиции, “орлите“ отново показаха убийствен коефициент в нападение. В 27' с едва втория си точен удар гостите поведоха с гол на Абало след прекрасна комбинация с Марселиньо.

За нещастие в първата минута на продължението домакините изравниха чрез Чоп след грешка на защитата. В 72' обаче и този гол беше неутрализиран, след като Безяк вкара 4-ия си гол в Лига Европа до момента.

Лудогорец се превърна в първия отбор, спечелил като гост в Хърватия, а освен това е и първият отбор с 8 победи в Европа в един сезон, задминавайки Левски по този показател. В същото време за шампионите има и гарантирани още поне два мача в Лига Европа.

Тимът на Стойчо Стоев завършва кампанията си с 5 победи, 1 равен и цели 16 точки на върха в класирането на група “B”.

Срещата почна с натиск на домакините, които пробваха да пробият Моци и Терзиев с високи центрирания, но централната двойка защитници се справи без никакви проблеми. Постепенно Лудогорец изравни играта, а удар на Марселиньо бе спасен от вратаря.

Най-спорното положение в началото бе в наказателното на домакините, когато Дани Абало беше повален от защитник, но съдията не отсъди дузпа в полза на българския тим.

Двата отбора си размениха по няколко много опасни атаки, но най-сериозно беше пред вратата на Чворович в 23', когато удар на Памич беше избит от голлинията от Шоко. В 26' гостите отговориха със скоростна атака по дясното крило и центриране към Абало, чийто удар от 4 метра обаче не намери целта.

Той обаче беше в прегръдките на своите само 2 минути по-късно, когато бърза атака през центъра позволи на Марселиньо да изведе Абало сам срещу вратаря, а той с прецизен удар направи 1:0 в полза на "зеления звяр". Последва нова отлична атака в бяло, но ударът на Александров беше париран чудесно от вратаря.

До края на полувремето футболистите на Стойчо Стоев можеха да водят и с повече, но Марселиньо се засуети в ситуация, в която бе останал сам срещу вратаря малко пред наказателното поле на противника. Точно преди последния съдийски сигнал за първата част, защитата на Лудогорец се пречупи, след като не успя да избие на два пъти топката при центриране и Чоп издебна момента и изравни - 1:1.

След почиваката логично домакините бяха по-активни след изравняването и стигнаха до няколко прекрасни шанса. Те обаче не успяха да се възползват, а с ключови намеси се отчетоха Чворович, както и Безяк, който помагаше много на защитата и парира на два пъти удари на Фернандес.

Въпреки че Динамо продъжли по-активно, Лудогорец успя да издебне своя момент и в 72' отново ликуваше. Абало получи в наказателното поле и между трима промуши топката за Безяк. Словенският стрелец мина лесно защитник и с мощен удар реализира поредния си гол в Лига Европа - 1:2 за българския шампион.

До края на срещата Динамо нямаше отговор на гола на българския шампион, който можеше да си тръгне и с по-голяма победа, ако не бяха пропуските на Александров, Абало, Кишада и Безяк преди да бъде сменен.