Невероятно: И Клозе, и Роналдо вкарват 15-ия си гол срещу Гана

Преди броени минути Мирослав Клозе пренаписа историята на футбола, след като с гола си срещу Гана (2:2) той изравни рекордьора по голове на Световни първенства Роналдо, като двамата вече имат по 15 попадения.

36-годишният нападател имаше нужда само от 2 минути, за да отбележи на 4-ото си поредно Световно първенство, изравнявайки се по този показател с друга бразилска легенда - Пеле.

Изключително любопитен факт е, че именно срещу Гана (на Световното първенство през 2006) Роналдо отбеляза своя 15-и гол, и то в родината на Клозе - Германия.

Сега и Мирослав Клозе си го върна по същия начин, след като на Световно първенство 2014 в меката на футбола Бразилия, срещу Гана вкара своето 15-о попадениеи сега зависи само от него и Йоахим Льов дали и кога нападателят ще счупи равенството на върха в класацията.