Неуспешен дебют за Иван Иванов в Базел

снимка: fcb.ch

Българският национал Иван Иванов направи неуспешен дебют за Базел, който допусна първа загуба за сезона след 1:2 като домакин на ФК Цюрих в мач от петия кръг на швейцарското футболно първенство.

Иванов игра цял мач и имаше вина за първия гол на съперника. Базел поведе в резултата още в осмата минута.

Фабиан Фрай изведе Марко Щрелер в наказателното поле и нападателят с удар по диагонала прати топката в мрежата.

Гостите изравниха в средата на първата част. Марио Гавранович преодоля Иванов на скорост и с отличен пас намери Ави Рикан, който отблизо засече в мрежата. В 58-ата минута ФК Цюрих стигна до второ попадение.

В ситуацията Рикан пусна добър успореден на голлинията пас в наказателното поле и Гавранович отклони в мрежата за 2:1 за гостите.

Базел опита натиск и стигна до поредица от пет ъглови удара, но така и не успя да изравни за разочарование на 28668 зрители на трибуните на "Санкт Якоб Парк".

С поражението домакините останаха на четвърто място в класирането с 8 точки. Лидер с пълен актив от 15 точки е Йънг Бойс, посочва БТА.