Неудържимият Гарет Бейл влезе в историята на Реал Мадрид

снимка: twitter / Champions League

Реал Мадрид записа убедителна домакинска победа над Севиля с 4:0 в двубой от 30-и кръг на Примера дивисион.

"Кралския клуб" остава на трета позиция с точка по-малко от втория Атлетико и 10 т. от лидера Барселона.

Карим Бензема откри резултата в 6-ата минута, последваха попадения на Кристиано Роналдо (64), Гарет Бейл (66) и Хесе Родригес (86). Кевин Гамейро от гостуващия андалуски тим пропусна дузпа в 27-ата минута, а Роналдо стори същото през второто полувреме (58).

Крилото на Реал Бейл вкара 43-ия си гол за отбора, с което стана най-резултатният британски играч в историята на испанското първенство.

До този мач уелсецът делеше първото място с Гари Линекер, който игра за Барселона от 1986 по 1989 г. и реализира 42 гола в Ла Лига. Във всички турнири Бейл има 54 гола и 42 асистенции в 113 срещи. /БГНЕС