Неста: Първо имаше нарушение срещу мен

Един от най-опитните футболисти на „Камп Ноу" снощи Алесандро Неста беше наказан сурово от холандския арбитър Бьорн Куйперс в 41-ата минута на четвъртфиналния мач реванш между Милан и Барселона.

Италианският бранител задържа за фланелката Серхио Бускетс в наказателното поле при изпълнение на корнер от страна на домакините и съдията отсъди втора дузпа за каталунците, след като опорният им халф се строполи на тревата.

„Карлес Пуйол ме фаулира първи", оплака се Неста след края на злополучното гостуване на Милан, което изхвърли „росонерите" от надпреварата след загубата с 1:3.

„Задържах Бускетс леко, но след това Пуйол ме изблъска в гръб и трябва да кажа, че това беше нарушение срещу мен. От това, което видях на игрището, реферът даде сигнала си още преди топката да бъде вкарана в игра", обясни Неста.

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри също изрази възмущението си от втория наказателен удар, а Златан Ибрахимович дори каза, че разбира гнева на Жозе Моуриньо след неговите мачове с Барселона.

„В Италия се свирят много повече фаулове като цяло, докато в Европа нарушенията се отсъждат по-рядко, но има много такива дузпи за задържане в наказателното поле", коментира още Неста.

„Реферът можеше да се справи далеч по-добре с мача. Ние също трябваше да сме по-концентрирани при контраатаките, особено след като отбелязахме гола. Уплашихме съперниците си на няколко пъти, но след това спряхме да атакуваме правилно.

Срещу Барселона нямаш право на никакви грешки. Те имат Лео Меси, който според мен е 70 процента от целия отбор и прави разликата в двубоите. Барса е най-добрият отбор в света, но с няколко нови попълнения Милан има потенциала да съкрати разликата", завърши бранителят, който е двукратен носител на трофея от Шампионската лига.