Несъществуваща дузпа ощастливи Шалке в продълженията

Спорна дузпа в края и много спорно съдийство белязаха драматичния успех на Шалке 04 с 4:3 над Спортинг (Лисабон) в дебютния мач на Роберто Ди Матео начело на немския отбор в Шампионска лига.

Двубоят, който премина без участието на Симеон Славчев, почна ужасяващо за домакините от Гелзенкирхен, които изостанаха в резултата още в 16' след гол на Нани, който беше намерен отлично в наказателното поле.

Срещата тръгна надолу за "лъвовете", след като в 33' Маурисио фаулира грубо Хьогер и реферът му показа втори жълт картон, пращайки защитника преждевременно под душовете. Малко преди това треньорът на гостите беше направил и принудителна смяна, изваждайки от терена Слимани.

Минута след червения картон резултатът вече беше 1:1, след като Аого намери отлично Обаси в наказателното поле, а нападателят с глава изравни. При този резултат дойде и почивката.

След нея домакините се развихриха, а в 51' Обаси намери отлично Хунтелаар, който с хубав удар направи 2:1. В 60' Хьоведес направи 3:1 и "кралскосините" решиха, че двубоят е приключил.

Адриан Силва обаче върна надеждите на Спортинг с гол от дузпа в 64', а отново той в 78' изравни резултата. Съдията обаче реши да се намеси в зрелището и в 93' отсъди много спорна дузпа за домакините за игра с ръка на Силва. Повторенията показаха, че защитникът е играл с глава.

Точен беше резервата Чупо Мотинг беше точен и спечели трите точки за своите. Така след 3 мача Шалке е с победа и 2 равенства, като е на второ място зад Челси, който има 7. Спортинг е последен с точка, а Марибор е с две.