Несебър помечта, но Лудогорец продължава за Купата

Лудогорец осъществи пореден обрат и се класира за 1/8-финалите за Купата на България. "Орлите" победиха с 3:1 като гости Несебър. Жоао Пауло (38), Георги Терзиев (64) и Джоди Лукоки (87) бяха точни за шампионите, а Нуретин Пюскюлю даде аванс на домакините в 25-ата минута.

През първата част гол на Мей Махлангу бе отменен заради засада. "Орлите" създадоха първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. В 7-ата минута Жоао Пауло намери Бакалов в наказателното поле. Крилото стреля с глава, но Пацов изби. В 19-ата минута Жоао Пауло нахлу в наказателното поле и нанесе удар, който бе спасен от Пацов.

Две минути след това Лукоки пропусна да се разпише с удар по диагонала. Секунди по-късно Бакалов и Саша комбинираха, а бразилецът нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но отново стражът на Несебър бе на отлична позиция и спаси.

Несебър излезе напред в резултата в 25-ата минута. Нуретин Пюскюлю надскочи Форстър след центриране от корнер и с глава прати топката във вратата на Хорхе Броун.

В 28-ата минута гол на Мей Махлангу бе отменен заради засада. Лудогорец стигна до изравняването в 38-ата минута. Жоао Пауло пое топката, изскочи зад защитата на Несебър, преодоля Пацов и вкара за 1:1. Домакините имаха претенции, че бразилецът е поел топката с ръка.

До края на полувремето Жоао Пауло отправи удар от далечна дистанция, но над вратата.

Втората част започна с натиск на "орлите". Жоао Пауло отново пробва да се разпише с шут извън наказателното поле, който бе неточен. Малко след тоав Лукас Саша стреля по диагонала, но не затрудни Пацов.

В 55-ата минута Панов проби до аутлинията и намери Жоао Пауло в наказателното поле. Бразилецът мигновено опита удар, който срещна тялото на Ташолов. Четири минути след това Пацов изби удар с глава на Форстър след центриране от корнер.

Натискът на "орлите" даде резултат в 64-ата минута. Тогава Форстър продължи топката след центриране от корнер, Кампаняро асистира към Георги Терзиев, който с техничен удар преодоля стража на домакините за втори път.

В 71-ата минута Цветомир Панов можеше да реши всичко в срещата. Бранителят бе изведен зад защитата на Несебър, но не намери очертанията на вратата с удар по диагонала.

В 87-ата минута Джоди Лукоки оформи крайното 1:3. Холандецът бе намерен от Доминик Янков в наказателното поле и се разписа за 1:3. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и "орлите" продължават в следващата фаза за Купата на България.