Неприятно за нас - Норвегия продължи победния си ход

Отборът на Норвегия записа трета поредна победа в европейските квалификации и спечели с 1:0 днешното си гостуване с 1:0 на Азербайджан в "българската" група H на надпреварата.

Единственият гол в срещата реализира Хавард Нордвейт след 25 минути игра и асистенция на Стефан Йохансен.

По този начин скандинавците съвсем отказаха Азербайджан от преследване на нещо повече в групата, нанасяйки и четвърта загуба от четири мача на бившата съветска република, оставяйки домакините без точков актив от началото на кампанията.

Победата на Норвегия в Баку не може да се нарече добра новина за България, имайки предвид, че с днешния си успех скандинавците дърпат на цели шест точки пред "лъвовете" в битката за място на Евро 2016.

Норвежците се изравняват по точков актив с фаворитите Италия и Хърватия - по 9, докато България остава на четвърто място с три пункта до момента. Италия, Хърватия и България обаче са с мач по-малко, като след по-малко от час България приема Малта, докато Италия е домакин на Хърватия.