Непобедимият Ноле превзе и Рим след победа над Рафа Надал (Видео)

Новак Джокович от Сърбия спечели силния Мастърс турнир на червени кортове в италианската столица Рим. На финала световният номер 2 се наложи над лидера в ранглистата при мъжете Рафаел Надал с 2:0 сета. Това бе 37-а поредна победа за Джокович на корта, като в отделните части той надигра испанския си съперник, известен като "Краля на клейа" с 6-4 и 6-4 гейма. За Рафа това бе четвърта поредна загуба от сърбина за сезона и четвърти загубен финал.

Срещата започна с леко предимство за Джокович, който бе с една идея по-агресивният тенисист. Двамата взимаха своите подавания до осмия гейм, когато Джокович проби за 5:3 в своя полза. След това той сервира за сета, но позволи на Рафа да спечели подаването на противника си и да намали на 4-5. Още в следващия гейм обаче сърбинът направи втори пробив и затвори първата част в своя полза с 6-4.

Вторият сет започна с нов пробив за сърбина и 2-0 в негова полза. Още в следващия гейм обаче Надал върна пробива и намали на 1:2. Следващите няколко гейма бяха невероятно оспорвани, качеството на играта бе изключително, а публиката не спираше да аплодира двамата гладиатори. И двамата задържаха своите геймове, за да се стигне до 5-4, когато Рафа сервираше за оставане в мача. Тогава Джокович получи 4 шампионски точки, като испанецът се справи с първите три, но не и с последната, подарявайки титлата на Джокович.

С втория си пореден на клей и общо четвърти успех през 2011 година срещу Надал Джокович се превръща във фаворит за спечелването на предстоящия "Ролан Гарос". За да стане №1 Джокович най-вероятно ще се нуждае от полуфинал в Париж, независимо дали Надал спечели титлата.