"Непобедимите" - Байерн счупи рекорда на Арсенал

Шампионът Байерн Мюнхен продължава да се приближава към поредната си сребърна салатиера, след като днес баварците спечелиха с 2:1 домакинството си на Байер Леверкузен в дербито от 25-ия кръг на Първа Бундеслига.

Марио Манджукич откри за ФК Холивуд минута преди почивката, а Бастиян Швайнщайгер удвои през втората част. Щефан Кислинг пък бе точен за "аспирините" в добавеното време.

Така Байерн записа своята 23-а победа от 25 изиграни мача през сезона, като баварците подобриха и рекорда на английския Арсенал по брой поредни двубои без допуснато поражение в първенството. "Непобедимите" на Арсен Венгер записаха 49 поредни мача без загуба, но днес Байерн записа своята 50-а поред среща без поражение. Статистически домакините могат да спечелят титлата още в края на този месец.

Имайки предвид и загубата на Борусия Дортмунд по-рано днес, то Байерн се откъсна на вече 23 точки пред "жълто-черните" във временното класиране. Байер Леверкузен пък остава четвърти с 44 пункта и без победа във вече пет поредни мача.

Головата разлика на шампионите също е впечатляваща. Байерн е отбелязал вече 74 гола от началото на кампанията, като баварският колос е допуснал едва 12 попадения във вратата си. Машината на Пеп Гуардиола все още не познава вкуса на поражението, като Байерн е загубил точки в само два мача от Бундеслигата - при гостуванията в Леверкузен и Фрайбург.

Хосеп Гуардиола извърши някои ротации след тежкия мач с Арсенал през седмицата, като Франк Рибери, Ариен Робен, Филип Лам, Давид Алаба и Хави Мартинес седнаха на пейката. Рафиня, Даниел ван Буйтен, Диего Контенто, Тони Кроос и Томас Мюлер пък получиха място сред титулярите, след като не започнаха срещата с "топчиите".

Домакините трябваше да почакат до 44', преди резултатът на "Алианц Арена" да бъде открит. Бастиян Швайнщайгер центрира прецизно в наказателното поле на Леверкузен, а Марио Манджукич с глава забоде кълбото зад гърба на Бернд Лено - 1:0.

Малко след почивката домакините удвоиха. В 52' Швайнщайгер стреля от пряк-свободен удар, като германският национал бе точен в изпълнението си - 2:0.

До края на срещата домакините отпуснаха парата, което и доведе до почетен гол за "аспирините". В добавеното време Щефан Кислинг оползотвори центриране на Хилберт и се справи със съпротивата на Рафиня, преди да вкара за крайното 2:1.