Неочаквана грешка на Лестър даде надежда на преследвачите (ВИДЕО)

Лестър направи една от малкото си грешни стъпки в английската Висша лига и стигна само до равенство 2:2 като домакин на Уест Бромич Албиън в междинния 28-ми кръг. „Лисиците“ може да изпуснат лидерството в класирането за сметка на Тотнъм, макар и само заради по-слабата си голова разлика, ако в сряда „шпорите“ спечелят визитата си на Уест Хам.

Още в 11-ата минута Саломон Рондон откри резултата в полза на Уест Бромич, с което развали едно от впечатляващите постижения на Лестър – тимът за първи път (и последен от всички отбори) допусна гол при свое домакинство през 2016 година след 474 „сухи“ минути.

Даниел Дринкуотър обаче изравни в 30-ата минута след асистенция на Енди Кинг, който пък собственоръчно направи 2:1 в самия край на първото полувреме. Головият пас бе предоставен от Риад Махрез, който с 11-те си асистенции през сезона отстъпва по този показател в английския елит единствено на Месут Йозил (18).

„Царя на обратите“ Лестър обаче не се поздрави с успеха в крайна сметка, защото в 50-ата минута Гарднър се разписа за 2:2 и в мача не бяха отбелязани повече попадения. Така началото на един сравнително лесен период за „лисиците“ по отношение на програмата започна с фаулстарт в битката за титлата.

Лестър е все още лидер с 47 точки – 3 повече от Тотнъм, който има по-добра голова разлика, а Арсенал с 51 е на трета позиция, като в сряда приема Суонси. Уест Бром пък е 13-ти с 36 пункта.

Статистиката показва, че в десет от последните 12 сезона отборът начело в таблицата на 1 март печели титлата.

Leicester City 2 - 2 West Bromwich Albion All...by Zidanekris