Немски талант със страхотен обрат в Индиън Уелс, натресе се на Григор

Немският талант Александър Зверев обърна Иван Додиг в три сета и си осигури място във втория кръг на тенис турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, където ще спори с първата ракета на България Григор Димитров.

18-годишният немец от руски произход победи 13 години по-възрастния от него хърватин с 3-6, 7-5, 6-3 в двубой, който продължи два часа и 19 минути.

Додиг контролираше играта в първия сет, а във втория играта бе равностойна, но Зверев направи решаващ пробив в 12-ия гейм.

В първия гейм на решителния трети сет Зверев подаваше и губеше с 0-40, но успя да вземе сервиса си, след което се развихри на корта и показа защо е определян от някои специалисти като бъдещия №1 в световния тенис.

Саша Зверев загуби в три сета от Григор Димитров в единствения мач между двамата, който се игра през 2014 г. на твърди кортове в Базел. Тогава немският тийнейджър взе първата част, но хасковлията обърна негативния за него развой.

Димитров в Индиън Уелс не се представя никак успешно - има 4 победи и 4 загуби и не е прескачал трети кръг.