Немкините убиха бг мечтата на Евроволей 2017 в драматичен плейоф

България приключи участието си на Европейското първенство по волейбол за жени в Азербайджан и Грузия. В "Арена Баку" националният тим загуби плейофа с Германия с 2:3 (25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 11:15).

На четвърфиналите Бундестимът ще играе с домакина Азербайджан. България бе в състав: Лора Китипова, Добриана Рабаджиева, Емилия Димитрова, Христина Русева, Страшимира Симеонова, Елица Василева и либеро Мария Филипова.

Нашият тим започна силно срещата и даде само 14 точки на Германия в първия гейм. Във втората част обаче картината на полето се промени. Бундестимът водеше през цялото време, на моменти с 5-6 точки, за да изравни резултата.

Същият сценарий се повтори в третия и четвърти гейм. Българските волейболистки отново взеха инициативата и поведоха с 2:1. В четвъртата част обаче нашият отбор даде 8 поредни точки на съперника – от 12:10 до 12:18, което прати срещата в тайбрек.  В него германките бяха по-настойчиви и убедителни.

Елица Василева бе най-резултатна в мача с 23 точки (3 аса, 1 блокада), Страшимира Симеонова добави 16 (2 аса, 2 блокади). За Германия Луиза Липман записа 21 т.