Нехфтохимик поведе колоната, Разлог и Арда също с победи

Нефтохимик 2010 (Бургас) оглави класирането на Суперлига „Сами - М“, след като записа трета поредна победа от началото сезона.

Бургазлии се наложиха с 3:1 (25:13, 25:22, 23:25, 25:16) над Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) в своята зала „Младост“ и вече имат 9 точки, с три пред шампиона Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който е с мач по-малко.

Топреализатор в срещата с 19 точки стана Емилиян Мирчев от гостите. В основата на успеха за Нефтохимик бяха Явор Генов и Георги Петров, които отбелязаха по 11 точки.

В спортната зала „Септември“ в Разлог местният Пирин победи ЦСКА (София) с 3:0 (25:21, 32:30, 25:22). Най-оспорван се оказа вторият гейм, в който домакините се наложиха с 32:30.

Топреализатор в срещата с 15 точки стана Венцислав Георгиев от победителите. Георги Чалаков добави още 13 точки за втория домакински успех на „Пирин“ през този сезон.

За гостите най-резултатен бе Тодор Костов с 11 точки.

Втора победа през сезона записа и Арда (Кърджали). В двубой от третия кръг кърджалийци надиграха Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:20) пред около 800 свои привърженици изпълнили спортната зала „Арпезос“.

Домакините заемат четвъртото място във временното класиране с 6 точки. Тимът от Добрич пък е на седмо място, с една победа, две загуби и 3 точки.

Топреализатор в мача стана Спас Байрев с 26 точки, който получи и 100 евро от фирмата „Алди-Г“, която реши да премира с тази сума най-резултатния играч по време на домакинствата на Арда.

За Добруджа 07 най-резултатен бе диагоналът Велизар Чернокожев със 17 точки.