Негредо разпиля Валенсия, а Сосиедад пише история и влиза в ШЛ

снимка: ройтерс

Валенсия завърши слабия си сезон по възможно най-неудачния начин - допусна категорична загуба с 4:3 от Севиля и сдаде четвъртото място на Реал Сосиедад, който спечели срещу Ла Коруня и ще играе в квалификациите на най-престижния клубен турнир.

Всичко започна отлично за Валесния, след като още в 12' гостите стигнаха до аванс след попадение на Евер Банега, а малко по-късно Солдадо изпусна две положения, целейки и гредата зад Палоп.

Всичко за "прилепите" се обърка в 40', когато Негредо се оказа на отлична позиция и вкара за 1:1, а малко по-късно поредната глупост в отбрана на Коща през сезона доведе до дузпа също отбелязана от бившия играч на Реал Мадрид - 2:1.

След разправия в края от ужасяваща вечерта на Валенсия става кошмарна, след като и Хонас си изкара директен червен картон и остави своите с 10 човека. В същото време Реал Сосиедад вече водеше с 0:1 на Ла Коруня.

Все пак Роберто Солдадо върна надеждите на "прилепите", изравнявайки в началото на второто полувреме, но защитата на гостите отново беше разпиляна от Алваро Негредо, който вкара още два гола, записвайки своя гол №100 през 21 век. Той вече има 101 и изостава единствено от Вия сред испанците, който е със 172.

Солдадо все пак намали до 4:3, но дори равенството не вършеше работа на Валенсия. В последните 5 минути гостите натиснаха, но не стигнаха до обрат.

Така Валенсия пропусна златния си шанс да влезе отново в Шампионска лига, след като през последните години "прилепите" се установиха трайно в топ 4 на Примера. От своя страна, Сосиедад направи отлична пролет и напълно заслужено ще се пробва в лигата на най-добрите клубове в Европа.

Валенсия завършва на 5-о място с актив от 65 точки, докато футболистите на Реал са с 66. Те ще играят в квалификациите на ШЛ, а директно в групите влизат Барселона, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.