Нефтохимик удари Видима пред 500 души на "Лазур"

Пред около 500 зрители на стадион "Лазур" отборът на Нефтохимик победи Видима-Раковски /Севлиево/ с 1:0 в последния мач от 14-тия кръг на Б-футболна група и увеличи аванса си във временното класиране.

Нефтохимик е начело в Б група с 31 точки пред Раковски - 26 точки, Банско - 25 точки, Спартак /Плевен/ - 25 точки, и др.

Единственият гол в мача бе в 15-та минута, когато Живко Петков след отличен пас от Емануил Манов излезе сам срещу вратаря на гостите Николай Митев и не сгреши - 1:0 за Нефтохимик.

Ключовият момент в мача бе в 80-та минута, когато Петър Патев игра с ръка на голлинията на вратата на Нефтохимик.

Петър Патев получи директен червен картон от главния съдия Драган Стойков, който отсъди и дузпа в полза на гостите от Севлиево.

Ангел Русев изпълни дузпата, на вратарят на домакините Цветомир Цанков отби удара му, информира БТА.